نمایندگی مستقیم ایران ایر

نمایندگی ایران ایر

هواپیمائی ایران ایر

بلیط ایران ایر را برای تمام مقاصد پروازی ایران ایر با قیمت مناسب و با خیال راحت خریداری نمائید

شرکت پارساگشت نمایندگی رسمی فروش بلیط ایران ایر هواپیمائی جمهوری اسلامی ایران با داشتن استاک داخلی و استاک خارجی هواپیمائی ایران ایر در تهران از نمایندگان برتر فروش هواپیمائی جمهوری اسلامی ایران ایران ایر می باشد

تعدادی از مسرهائی خارجی که می توانید برای رفتن به آنجا با ایران ایر پرواز کنید

۱- بلیط تهران استانبول با هواپیمائی ایران ایر ******* ۲- بلیط تهران به آنکارا با هواپیمائی ایران ایر

۳- بلیط تهران به دبی با هواپیمائی ایران ایر *******  ۴- بلیط تهران به مالزی با هواپیمائی ایران ایر

۵- بلیط تهران بانکوک با هواپیمائی ایران ایر ******* ۶- بلیط تهران به لندن با هواپیمائی ایران ایر

۷- بلیط تهران به باکو با هواپیمائی ایران ایر ******* ۸- بلیط تهران به مسکو با هواپیمائی ایران ایر

۹- بلیط تهران به نجف با هواپیمائی ایران ایر ******* ۱۰-بلیط تهران به پاریس با هواپیمائی ایران ایر

تعدادی از مسیرهای داخلی که می توانید برای رفتن به آنجا با ایران ایر پرواز کنید

۱- بلیط تهران به مشهد با هواپیمائی ایران ایر******* ۲- بلیط تهران به کیش با هواپیمائی ایران ایر

۳- بلیط تهران به تبریز با هواپیمائی ایران ایر ******* ۴-بلیط تهران به شیراز با هواپیمائی ایران ایر

۵- بلیط تهران به اهواز با هواپیمائی ایران ایر******* ۶- بلیط تهران به قشم با هواپیمائی ایران ایر

۷- بلیط تهران به ارومیه با هواپیمائی ایران ایر******* ۸- بلیط تهران به کرمان با هواپیمائی ایران ایر

۹- بلیط تهران به بندر با هواپیمائی ایران ایر******* ۱۰-بلیط تهران به ابادان با هواپیمائی ایران ایر

۱۱-بلیط تهران به گرگان به هواپیمائی ایران ایر ******* ۱۲- بلیط تهران به بوشهر با هواپیمائی ایران ایر

با توجه به زیاد بودن مسیرهای داخل کشور هواپیمائی ایران ایر فقط تعدادی از مسیر های ان را خدمت مسافران شرح دادیم.

جهت رزرو کلیه بلیط های هواپیمائی ایران ایر با شماره تلفن ۳۰-۸۸۴۸۷۱۲۰ خط- با کارشناسان ما تماس حاصل فرمائید

نمایندگی ایران ایر

مشاهده سایر ایرلاینها تاریخ پرواز :

زمان پرواز :

زمان بازگشت :

ایران ایر- هما ایر

خستین شرکت هواپیمایی ایرانی که در سال 1340 تاسیس گشت، شرکت هواپیمایی ملی ایران (هما) بود که تا سال 1360 نیز به همین نام خوانده می شد. بعدها و با پیروزی انقلاب اسلامی در ایران نام این شرکت به هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران تغییر یافت؛ با این وجود نام بین المللی آن همچنان بی تغییر و همان ایران ایر باقی ماند.

بلیط هواپیما ایران ایر

بلیط هواپیما ایران ایر، حدود 5 دهه است که در اختیار مسافران این ایرلاین قرار دارد و نسبت به سابقه این شرکت هواپیمایی و خدمات آن، از قیمت مناسبی نیز برخوردار است.

همانطور که می دانید این شرکت هم اکنون به بسیاری از مقاصد داخلی و خارجی پرواز دارد، از این رو مشتریان می توانند برای رسیدن به مقصد خود به راحتی بلیط هواپیما ایران ایر را تهیه و پروازی آرام و ایمن را تجربه کنند.

برای تهیه بلیط هواپیما ایران ایر، علاوه بر آژانس های هواپیمایی مختلف، می توانید به سامانه خرید اینترنتی بلیط هواپیما قاصدک24 نیز مراجعه نمایید.

تاریخچه

اولین شرکت هواپیمایی که به پرچم ایران مزین شد، شرکت هواپیمایی ایرانین ایروز بود. این شرکت توسط گروهی از تجار و بازرگانان ایرانی در سال 1942 و به منظور حمل و جابجایی مسافر و بار در مسیر های داخلی و منطقه ای، تاسیس شد. این شرکت ناوگان کوچکی از هواپیماهای داگلاس DC3 ، DC4 و ویسکانت داشت و هفته ای یک بار نیز یک پرواز باری به اروپا انجام می داد.

اندکی بعد در سال 1954 شرکت هواپیمایی خصوصی دیگری تحت عنوان پرشین ایرسرویسز (پاس)، در تهران تاسیس شد که ابتدا تنها در زمینه ی حمل بار فعالیت می کرد اما بعدها به جابجایی مسافر در خطوط داخلی به مقصد تهران نیز اقدام نمود.

بعدها و در سال 1960 پاس پرواز های بین المللی خود در مسیرهای اروپایی را نیز آغاز کرد. این پروازها با هواپیماهای DC7 اجاره ای شرکت سابنا و در مسیرهای تهران – لندن، تهران – پاریس، تهران _ ژنو و تهران – بروکسل صورت می گرفت.

دو سال بعد در فوریه 1962، شرکت هواپیمایی ملی ایران (هما)- با نام بین المللی IRAN AIR – از ادغام این دو شرکت با هم تاسیس شد و تمام امکانات و خدمه این دو شرکت خصوصی را به عنوان یک شرکت ملی در اختیار گرفت. هما در سال 1964 به عضویت یاتا درآمد و اولین پرواز خود را در مسیر تهران – بیروت و با استفاده از یک فروند جت بوئینگ 727-100 به انجام رساند. جالب است بدانید اولین پرواز های ایران ایر با هواپیماهای داگلاس DC3 ، DC6 ، ویکرز ویسکونت و آورویورک صورت می گرفت اما بعدها هما تصمیم به نو سازی و تبدیل تمامی هواپیماهای ناوگان خود به هواپیماهای جت گرفت.

عصر طلایی

با شروع دهه 70 میلادی و اضافه شدن تعدادی هواپیمای بوئینگ 737-100 به ناوگان هوایی این شرکت، هما وارد دوران طلایی خود شد چرا که روز به روز بیشتر به هواپیماهای گران قیمت این ناوگان ( تعدادی بوئینگ 727-200 در سال 1974 و تعدادی بوئینگ 747-100، 200 و اس پی در سال 1975)، اضافه می شد و موفقیت ها و دستاوردهای بیشتری پیش رو بود.

اواسط دهه 70 میلادی، هما روزانه پرواز های بی وقفه بی شماری را به قاره اروپا انجام می داد؛ در این دوران تنها هفته ای 30 پرواز در مسیر تهران – لندن صورت می گرفت.

پس از تحویل هواپیماهای بوئینگ 747 اس پی به ناوگان هوایی ایران، خط هوایی تهران – نیویورک نیز راه اندازی شد تا هما اولین ایرلاین دنیا باشد که در طولانی ترین مسیر هوایی هان بدون توقف پرواز کند.

همچنین هما نخستین بهره بردار هواپیماهای ایرباس در خاورمیانه نیز است؛ این شرکت در سال 1978 شش فروند ایرباس A-300 را تنها برای استفاده از مسیرهای محلی از ایرباس خریداری کرد!

طبق آماری که موجود است هما در پایان سال 78 به بیش از 31 مقصد داخلی و بین المللی پرواز روزانه داشت و در حال برنامه ریزی برای راه اندازی خطوط جدیدی به مقاصد لس آنجلس و سیدنی بود.جالب است بدانید هما همواره در تلاش بود تا موقعیت استراتژیک ایران را به عنوان نقطه ی اتصال شرق و غرب جهان حفظ کند و کشور را تنها مرکز موفق حمل بار و مسافر در دنیا کند؛ از این رو تلاش های بی شاعبه ای را در این راستا صورت داد تا جایی که توانست در سال 1976 میلادی پس از شرکت استرالیایی کوانتاس ، عنوان ایمن ترین شرکت هوایی جهان را از آن خود کند چرا که تا پیش از انقلاب هما تنها یک حادثه سقوط در کارنامه خود داشت.

در سالهای پایانی این دهه، ایران ایر علاوه بر ایمن ترین، پیشرفته ترین، پر درآمدترین و موفق ترین ایرلاین دنیا نیز محسوب می شد و قراردادهایی نیز برای خرید هواپیماهای مافوق صوت کنکورد با کنسرسیوم انگلیسی- فرانسوی به امضا رسانده بود که پس ازانقلاب در ایران و تغییرات در سیاست های خارجی کشور، هرگز به ناوگان هوایی هما تحویل داده نشد و روندهای رو به رشد آن در مقطعی کند شد.

هما پس از انقلاب 1357

پس از انقلاب اسلامی در ایران، سیاست های خارجی کشور به کل تغییر کرد و این تغییرات در برخی از پروازهای بین المللی هما موجب دگرگونی شد و تعدادی از آنها نظیر پرواز از تهران به تل آویو به طور کامل کنسل شد. تهران نیز تنها مرکز انجام پروازهای بین المللی کشور شد و پروازهای خارجی سایر فرودگاه های کشور لغو گردید اما از سوی دیگر تغییرات دیگری نیز روی داد که در ادامه به طور خلاصه آنها را شرح می دهیم.۱۳۵۹اولین فروند از ۶ فروند هواپیمای ایرباس A-300-B2K خریداری شده به کشور وارد شد.

۱۳۶۰ : نام این شرکت هواپیمایی از هواپیمایی ملی ایران ” هما ” به هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران تغییر یافت.

۱۳۶۹ : اولین فروند از ۶ فروند هواپیمای فوکر F-100 خریداری شده به کشور وارد شد.

۱۳۷۱ : شرکت هواپیمایی ایران ایرتور به عنوان یک ایرلاین وابسته به ایران ایر، با هواپیماهای اجاره ای فعالیت خود را آغاز کرد.

۱۳۷۳ : یک فروند هواپیمای ایرباس A-300-600 به ناوگان هوایی ایران ایر اضافه شد.

۱۳۷۹ : یک فروند هواپیمای ایرباس A-310-300 از امارات خریداری و به کشور وارد شد.

۱۳۸۰ : ۶ فروند هواپیمای ایرباس A-310-200 از ترکیه خریداری و به کشور وارد شد.

۱۳۸۲ : یک فروند هواپیمای ایرباس A-310-300 به ناوگان هوایی ایران ایر اضافه شد.

۱۳۸۳ : ۳ فروند هواپیمای فوکر F-100 و ۲ فروند هواپیمای ایرباس A-300-600 به ناوگان هوایی ایران ایر اضافه شدند.

۱۳۸۴ : ۴ فروند هواپیمای فوکر به ناوگان هوایی ایران ایر اضافه شدند.

۱۳۸۵ : یک فروند هواپیمای فوکر، یک فروند هواپیمای بوئینگ B-747-200 و یک فروند هواپیمای ایرباس A-300-B4 به ناوگان هوایی ایران ایر اضافه شدند.

۱۳۸۶ : ۵ فروند هواپیمای F-100 خریداری و به کشور وارد شدند و هما توانست تاییدیه SAFA (کمیسیون ایمنی هوانوردی اروپا) را جهت ایمنی و استمرار پروازهای ایران ایر به اروپا کسب کند.

۱۳۸۷ : ۲ فروند هواپیمای ایرباس A-300-200 ، یک فروند هواپیمای ایرباس A320 به ناوگان هوایی ایران ایر اضافه شدند و ۲ فروند هواپیمای باری A-300-B4-F و یک فروند هواپیمای باری B-747-F خریداری و به کشور وارد شدند. همچنین هما توانست موفق به اخذ گواهینامه IOSA (ارزیابی ایمنی عملیات و سیستم های کنترلی شرکت های هواپیمایی) از یاتا شود.

ودر نهایت در سال 1394 پس از توافقات هسته ای و لغو برخی از تحریم ها، ایران ایر موفق به امضای قرداد خرید ۱۱۸ فروند هواپیما با ایرباس شد.

مسیرهای پرواز ایران ایر

این شرکت هواپیمایی دارای مقاصد پروازی متعددی در سراسر دنیاست که عبارتند از:

مقاصد داخلی

آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، رشت، کرمانشاه، ساری، گرگان، مشهد، بیرجند، کرمان، زاهدان، چابهار، قشم، کیش، بندرلنگه، لار، یزد، بندرعباس، شیراز، بوشهر، آبادان، اهواز، اصفهان، اردبیل و مشهد.

مسیرهای استانی

آبادان-مشهد-آبادان

اهواز-بندرعباس-اهواز/ اهواز-اصفهان-اهواز/ اهواز-لاوان-اهواز/ اهواز-مشهد-اهواز/ اهواز-شیراز-اهواز/ اهواز-تبریز-اهواز

یزد-مشهد-یزد

بندر لنگه-شیراز-بندرلنگه

بندرعباس-اصفهان-بندرعباس/ بندرعباس-ساری-بندرعباس/ بندرعباس-شیراز-بندرعباس/ بندرعباس- تبریز-بندرعباس/ بندرعباس-چابهار-بندرعباس

اردبیل-مشهد-اردبیل

بوشهر-اصفهان-بوشهر

گرگان-زاهدان-گرگان

اصفهان-کرمان-اصفهان/ اصفهان-کیش-اصفهان/ اصفهان-مشهد-اصفهان/ اصفهان-سیری-اصفهان/ اصفهان-شیراز-اصفهان

لاوان-شیراز-لاوان

رشت-مشهد-رشت

سیری-شیراز-سیری

شیراز-مشهد-شیراز

تبریز-مشهد-تبریز

بیرجند-مشهد-بیرجند

زاهدان-کرمان-زاهدان/ زاهدان-مشهد-زاهدان/ زاهدان-چابهار-زاهدان

تهران – کلاله

رامسر – اصفهان

رشت -اردبیل

رشت -ارومیه

مقاصد خارجی

مسکو، آنکارا، استانبول، رم، کلن، میلان، وین، هامبورگ، پاریس، آمستردام، لندن، گوتنبرگ، استکهلم و فرانکفورت.

کووالالامپور، دبی، بمبئی، کراچی، پکن، تاشکند، دوحه، کویت، نجف، بیروت، دمشق

ساختار سازمانی

در حال حاضر این شرکت حدود ۸۸۸۷ نفر پرسنل دارد که از این تعداد حدود ۱۱۹۸ نفر خدمه پرواز، حدود ۱۷۳۲ نفر تکنسین تعمیر و نگهداری هواپیما و حدود ۱۹۰۰ نفر نیز کارمندان بخش خدماتی هستند. همچنین جالب است بدانید 60 درصد سهام و مدیریت این شرکت متعلق به دولت است و باقی آن در قالب سهام عدالت به مردم واگذار شده است.

شرکتهای وابسته

شرکت هواپیمایی ایران ایرتور و گروه هتل های هما در گذشته از شرکتهای تابعه ایران ایر محسوب می شدند که بعدها و با تصمیم دولت، گروه هتل های هما به سازمان تأمین اجتماعی و ایرلاین ایران ایرتور به بخش خصوصی واگذار شدند.

فعالیتهای ویژه

یکی از مهمترین فعالیت های سالیانه ایران ایر، انتقال زائران ایرانی بیت الله الحرام به عربستان سعودی و بازگرداندن آنها به کشور است.

در سالهای گذشته هما سالیانه صدها پرواز را در موسم حج از شهرهای مختلف ایران به فرودگاه جده به انجام می رساند اما اخیرا به دلیل مشکلات زیادی که در تأمین هواپیما دارد تنها قادر به انتقال نیمی از زائران به عربستان است و سایر زائران باید از خدمات هواپیمایی سعودی استفاده کنند. البته شایان ذکر است که در سال 95و با تشدید تنشها بین ایران و عربستان هیچ پروازی در این رابطه صورت نگرفت.

رزرو کلیه بلیط های هواپیمائی ایران ایر با شماره تلفن ۳۰-۸۸۴۸۷۱۲۰ خط- با کارشناسان ما تماس حاصل فرمائید

آژانس پارسا گشت تهران واقع در خیابان گیشا

محتوای جدول

اطلاعات بیشتر:

J,V hTVDRH

تور آفریقای جنوبی – ارزان ترین قیمت + برنامه سفر + ویزا تور آفریقای جنوبی 1402 | سفر به شهرهای

تور آفریقاجنوبی شهریور1403

تور آفریقا جنوبی نقشه آفریقای جنوبی-پارساگشت   معرفی تورهای آفریقای جنوبی اگر شما هم عاشق طبیعت و ماجراجویی هستید می‌توانید

بهترین قیمت تورهای لوکس آفریقای جنوبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه
0 لیست علاقه مندی ها
0 مورد سبد خرید
حساب من